Ewangelia.com / Prawdziwe problemy / Wielkanoc / Jego grób jest pusty!
Udostepnij Powiadom znajomego Drukuj
Jego grób jest pusty!

Jest coś, co wyróżnia chrześcijaństwo spośród innych religii. Jest coś, co stawia Jezusa ponad Mahometem, Buddą, Konfucjuszem, czy jakimkolwiek innym charyzmatycznym przywódcą religijnym. Tym czymś jest pusty grób.

Podczas gdy Mahomet, Budda i Konfucjusz spoczywają w swych grobach, grób Jezusa jest pusty.

On Zmartwychwstał i przez to udowodnił, że naprawdę jest tym, za kogo się podawał - posłanym przez Boga Zbawicielem.

On Zmartwychwstał i przez to udowodnił, że wszystkie Jego Słowa są Prawdą.

On Zmartwychwstał i żyje, dlatego każdy kto pragnie, może Go osobiście poznać i doświadczyć Jego działania.

Jego grób jest pusty, dlatego wraz z całym chrześcijańskim światem pragniemy głosić tę radosną wieść:

Jezus żyje, działa i może zmienić życie każdego kto uwierzy!

Misja Ewangelia.com życzy wszystkim czytelnikom pełnych refleksji i radości Świąt Wielkanocnych.

Czytaj podobne

Jego grób jest pusty!

Opowieść o sprawiedliwym wodzu, czyli dlaczego Jezus umarł?

Dwie ociosane belki surowego drewna, a na nich umęczone ciało skazańca, wbijają się swym widokiem dogłębnie w duszę i przemawiają mocno, głęboko, boleśnie... Krzyż. Co takiego chrześcijanie w nim widzą? Jaki cel miała ta okrutna śmierć? Co takiego ważnego jest w śmierci tego człowieka, że świat od 2000 lat nie może o niej zapomnieć?

Jego grób jest pusty!

Zmartwychwstanie Jezusa - fikcja, czy fakt?

Jeśli zmartwychwstanie Jezusa nie miało miejsca, zajmowanie się chrześcijaństwem nie ma sensu. Wielu ludzi traktuje historię zmartwychwstania Jezusa jak legendę lub nadaje jej znaczenie wyłącznie symboliczne. Istnieje jednak szereg pytań, na które nie sposób sensownie odpowiedzieć przy założeniu, że zmartwychwstanie Jezusa jest fikcją.

Jego grób jest pusty!

Dlaczego Baranek?

Dlaczego to właśnie Baranek stał się symbolem Chrystusa? Od dziecka jesteśmy przyzwyczajeni do tego symbolu, ale na ile zdajemy sobie sprawę z jego znaczenia? Czy każdy, kto rok w rok wiernie obchodzi Święta Wielkanocne i skrupulatnie się do nich przygotowuje, szykując tradycyjną święconkę, w której centrum zasiada właśnie Baranek, potrafi odpowiedź na to pytanie?

Jak mogę znaleźć Boga?

Jak mogę znaleźć Boga?

Człowiek na wiele różnych sposobów pragnie znaleźć Boga. Setki istniejących religii są świadectwem ludzkich prób odnalezienia drogi do Niego. Wszystkie jednak ludzkie sposoby zbliżenia się do Boga okazują się nieskuteczne. Dlatego Bóg zdecydował się sam wskazać nam jedyną i prawdziwą drogę.

Czym jest ewangelia?

Czym jest ewangelia?

Słowo „ewangelia” pochodzi z języka greckiego i oznacza dobre poselstwo. Czy istnieje jakaś uniwersalna nowina, która byłaby dobra dla każdego człowieka, bez względu na jego wiek, płeć, rasę, problemy, czy też zainteresowania? Czy byłaby ona dobra również dla ciebie? Przekonaj się sam…

Chcę więcej

Chcę więcej

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na poruszane tu tematy, bądź podzielić się z nami swoimi przemyśleniami, jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na twoje pytania oraz porozmawiać o ewentualnym problemie. Chcielibyśmy też zaproponować ci udział w korespondencyjnym studium biblijnym. Cieszymy się, że możemy gościć cię na naszej stronie, ale jeszcze większą radością byłoby dla nas, gdybyśmy mogli cię poznać, dlatego zachęcamy, byś skontaktował się z nami na jeden z podanych niżej sposobów.

powered by eZ Publish