Ewangelia.com / Prawdziwe rozwiązanie / Co to znaczy: wierzyć w Boga?
Udostepnij Powiadom znajomego Drukuj
ewangelia.com
Co to znaczy: wierzyć w Boga?

foto: http://realitydream.extra.hu

Zwykle, kiedy myślimy o wierze w coś, mamy na myśli intelektualne przekonanie, że coś istnieje lub jest prawdą. Ale wiara w Boga oznacza też coś więcej: nie tylko uznanie, że On istnieje, lecz także zaufanie Mu na tyle, że zgadzamy się postępować zgodnie z tym co powiedział. Pozwól, że zilustruję to takim przykładem:

Załóżmy, że znalazłeś się nad brzegiem przepaści i chcesz dostać się na drugą stronę. Jedynym sposobem na to jest most przerzucony nad nią. Mógłbyś oczywiście powiedzieć, że wierzysz w to, iż przejście po moście jest bezpieczne, i na tym poprzestać. Taka "wiara" jednak nie zaprowadzi cię na druga stronę, gdyż wprawdzie twierdzisz, że wierzysz, ale nie wiąże się z tym żadne działanie. Jeśli jednak naprawdę wierzysz, że możesz bezpiecznie przejść, to oczywiście natychmiast wejdziesz na most i pójdziesz po nim dalej.

Oczywiście, jeżeli chcemy w taki sposób zaufać Bogu, musimy najpierw wiedzieć, jaki On jest i czego od nas oczekuje. Zanim zadecydowałbyś, czy przejście przez most jest bezpieczne, na pewno dobrze przyjrzałbyś mu się, żeby ocenić, czy naprawdę tak jest. Podobnie jest z wiarą: Bóg nie chce nigdy, aby wiara człowieka była ślepa albo głupia, wynikała jedynie z tradycji, przesądów albo niewiedzy; chce raczej, aby każdy człowiek mógł poznać Go i świadomie zdecydować o tym, że chce Mu wierzyć.

Bóg objawił ludziom, jakim jest poprzez Biblię - Pismo Święte. Jednak taki sposób poznania Boga to zaledwie początek - to tak, jakby czytać książkę o kimś, kogo nigdy nie miało się okazji spotkać. Bóg chce, abyśmy poznali Go naprawdę, osobiście - On jest osobą, z którą możemy rozmawiać, poznawać Go i nawiązać bliską więź. Wiara w Boga oznacza więc także posiadanie takiej z Nim więzi. Jeżeli nie możesz powiedzieć o sobie, że ją masz, zachęcam Cię do przeczytania tekstu, który pomoże ci zrozumieć, jak można ją nawiązać.

Czytaj podobne

Co to znaczy: wierzyć w Boga?

Jaki jest Bóg?

W każdej kulturze istnieje jakieś pojęcie o Bogu. Jednakże ludzkie wyobrażenia są ze sobą sprzeczne i nie mogą służyć za ostateczne wyjaśnienie tego, jaki Bóg naprawdę jest. Prawdę o Nim moglibyśmy zatem poznać tylko wtedy, gdyby Bóg zechciał sam przyjść i opowiedzieć nam o Sobie.

Co to znaczy: wierzyć w Boga?

Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?

Na świecie jest wiele różnych religii, które głoszą bardzo różne nauki, i wśród których można znaleźć chyba dowolny pogląd. Czy chrześcijaństwo jest po prostu jedną z nich, jednym z wielu alternatywnych poglądów na świat? Czy różni się czymś od innych religii?

Co to znaczy: wierzyć w Boga?

[Video] Wszystko, czego potrzebujesz

Miłość gotowa do największych poświęceń. Pokój, przewyższający ludzkie pojmowanie. Wolność, jakiej zawsze pragnąłeś. Zwycięstwo nad wszelką słabością i lękiem. Obejrzyj poruszającą historię o miłości i odkryj prawdziwe źródło tych wszystkich rzeczy, których tak bardzo każdy z nas pragnie i potrzebuje.

Jak mogę znaleźć Boga?

Jak mogę znaleźć Boga?

Człowiek na wiele różnych sposobów pragnie znaleźć Boga. Setki istniejących religii są świadectwem ludzkich prób odnalezienia drogi do Niego. Wszystkie jednak ludzkie sposoby zbliżenia się do Boga okazują się nieskuteczne. Dlatego Bóg zdecydował się sam wskazać nam jedyną i prawdziwą drogę.

Czym jest ewangelia?

Czym jest ewangelia?

Słowo „ewangelia” pochodzi z języka greckiego i oznacza dobre poselstwo. Czy istnieje jakaś uniwersalna nowina, która byłaby dobra dla każdego człowieka…

Chcę więcej

Chcę więcej

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na poruszane tu tematy, bądź podzielić się z nami swoimi przemyśleniami, jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na twoje pytania oraz porozmawiać o ewentualnym problemie. Chcielibyśmy też zaproponować ci udział w korespondencyjnym studium biblijnym. Cieszymy się, że możemy gościć cię na naszej stronie, ale jeszcze większą radością byłoby dla nas, gdybyśmy mogli cię poznać, dlatego zachęcamy, byś skontaktował się z nami na jeden z podanych niżej sposobów.

powered by eZ Publish