Ewangelia.com / Prawdziwe rozwiązanie / Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?
Udostepnij Powiadom znajomego Drukuj
Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?

foto: http://widelec.org

Na świecie jest wiele różnych religii, które głoszą bardzo różne nauki, i wśród których można znaleźć chyba dowolny pogląd. Czy chrześcijaństwo jest po prostu jedną z nich, jednym z wielu alternatywnych poglądów na świat? Często twierdzenia takie wypowiadają ludzie, którzy nigdy nie zadali sobie trudu, by czegoś bardziej konkretnego o chrześcijaństwie się dowiedzieć. Ja zbadałem różne religie świata, i im więcej mogłem o nich się dowiedzieć i porównać je ze chrześcijaństwem, tym bardziej byłem zaskoczony wręcz tym, jak ono się od nich różni.

To, co według mnie najcenniejsze, to fakt, iż chrześcijaństwo daje człowiekowi prawdziwą, pełną miłości więź z Bogiem. Nie można tego znaleźć w innych religiach. Jedne z nich koncentrują się na zestawie określonych przepisów, które należy spełnić, aby spodobać się Bogu. Bóg jest tam w pewnym sensie surowym bankierem, który oblicza długi i wymierza kary za niedotrzymanie umów. Takiego Boga należy się bać i pilnować się, aby w niczym nie uchybić różnym przepisom, jakie ustanowił. Inne religie z kolei koncentrują się na gorączkowym poszukiwaniu jakichś zjawisk nadprzyrodzonych, odmiennych stanów świadomości albo intensywnych uczuć, w celu zaspokojenia głodu sumienia.

W chrześcijaństwie jest miejsce i na normy moralne, i na cuda, ale nie stanowią one istoty sprawy. W centrum chrześcijaństwa stoi fakt, że pozwala ono każdemu człowiekowi spotkać Boga osobiście. Bóg chrześcijan nie jest abstrakcyjną osobą, skrytą za mgłą niepewności, ale kimś konkretnym i realnym, tak ja ty i ja. Każdy człowiek posiada w swoim sercu pragnienie więzi z innymi osobami, szuka prawdziwej miłości. W jak znikomym stopniu współczesne społeczeństwo zaspokaja takie potrzeby, możemy dowiedzieć się obserwując rosnącą statystykę rozwodów, samobójstwo, przestępczości itp. Prawdziwe zaspokojenie takiego pragnienia może leżeć tylko w bliskiej więzi z Bogiem, tylko On jest istotą na tyle potężną, żeby zaspokoić je w doskonały sposób.

Czytaj podobne

Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?

Dlaczego nie jestem chrześcijaninem?

Wiara nie ma sensu… Postępuję uczciwie i nie potrzebuję Boga… Chrześcijanie są obłudni… Boję się opinii innych ludzi… Nie jestem wystarczająco dobry… Mam jeszcze czas… Jest tak wiele powodów, by nie wierzyć w Boga, prawda? A ty czemu nie wierzysz?

Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?

Jaki jest Bóg?

W każdej kulturze istnieje jakieś pojęcie o Bogu. Jednakże ludzkie wyobrażenia są ze sobą sprzeczne i nie mogą służyć za ostateczne wyjaśnienie tego, jaki Bóg naprawdę jest. Prawdę o Nim moglibyśmy zatem poznać tylko wtedy, gdyby Bóg zechciał sam przyjść i opowiedzieć nam o Sobie.

Czy chrześcijaństwo jest czymś szczególnym?

Co to znaczy: wierzyć w Boga?

By móc doświadczyć bliskości z Bogiem, musimy uwierzyć w Niego. Czym jednak jest prawdziwa wiara w Boga? Na czym ona polega? Czy wystarczy wiedzieć, że Bóg istnieje? Jak wielką wiarę trzeba mieć, by móc Go poznać?

Jak mogę znaleźć Boga?

Jak mogę znaleźć Boga?

Człowiek na wiele różnych sposobów pragnie znaleźć Boga. Setki istniejących religii są świadectwem ludzkich prób odnalezienia drogi do Niego. Wszystkie jednak ludzkie sposoby zbliżenia się do Boga okazują się nieskuteczne. Dlatego Bóg zdecydował się sam wskazać nam jedyną i prawdziwą drogę.

Czym jest ewangelia?

Czym jest ewangelia?

Słowo „ewangelia” pochodzi z języka greckiego i oznacza dobre poselstwo. Czy istnieje jakaś uniwersalna nowina, która byłaby dobra dla każdego człowieka…

Chcę więcej

Chcę więcej

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na poruszane tu tematy, bądź podzielić się z nami swoimi przemyśleniami, jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na twoje pytania oraz porozmawiać o ewentualnym problemie. Chcielibyśmy też zaproponować ci udział w korespondencyjnym studium biblijnym. Cieszymy się, że możemy gościć cię na naszej stronie, ale jeszcze większą radością byłoby dla nas, gdybyśmy mogli cię poznać, dlatego zachęcamy, byś skontaktował się z nami na jeden z podanych niżej sposobów.

powered by eZ Publish